The following is the honor roll for the first nine-week grading period at the Franklin County School.

Elementary

All As

First grade

Olivia Cooper, Emily Devlin, Ryder Millender, Peyton Moore, Clayton Sutcliffe

 

Second grade

Daniel Allen, Kyra Clatto, Brady Fisher, Shelby Flowers, Landon Hutchins, Brody Johnson, Finnleigh Pace, Sienna Polous, Jordan Shiver, Trenton Teat, Brycen Thompson

 

Third grade

Bruce Coley, Sean Gray, Troy McKenzie, Callee Wray

 

Fourth grade

Reshard Robinson, Carah Smith, Dexton Teat

 

Fifth grade

Owen Golden, Onamae Millender, Mason Pace, Corbin Pritchard

 

A/B

 

First grade

Kylen Banks, Saige Barber, Nehemiah Byrd, Solamyn D'Ambrosio, Kloie Douglas, Kayden Drake, Jayden Eitmann, Janayla Gibbs , Laylah Goodson, Kaci-Brooke Harrell, Alexis Harris, Marilyn Hartsfield, Makenna Hathcock, Wanda Hinton, Khrissa Litton, Olivia Maxwell, Jason McRorie, Brett Millender, Ayden Millender, Flora-Mae Millender, Haleigh Miller, Hezekiah Mitchell, Ky'Yan Monette, Braelin Morris, Daniel Moses, Ben Mullins, Emmalynn O'Neal, Kaytlyn Polous, Annabella Rickards, Issabella Rickards, Dominick Rotella, Audrey Ryan, Sha'niyah Scott, Lucy Shiver, Stephen Stamatinos, Nevaeh Stegall, Cassiddi Stepro, Li'trale Washington

 

Second grade

Jaelyn Allen, Adyn Carter, Raina Chisholm, Adacyn Cruse, Logan Granger, Abigail Hudgins, Ryder James, Noah Jenks, Sadiq Jones, Rashaud Keith, George Langley, Landen Massey, Jaelynn Millender, Marissa Miller, Danny Oppert, Hannah Pritchard, Riley Rickerson, Brenon Rucker, Jeromiah Russ, Sheyanne Russell, Trenton Segree, Ryleigh Strange, Princess Terrell, Kenia Virves-Peralt, Skye Wilsey, River Woodard, Rodney Yowell

 

Third grade

Jimmie Arnold, Kyler Beebe, Savannah Billingsley, Jamison Broker, Payton Carpenter, Stephen Enfinger, Shaelyn Fowler, Adecyn Gilbert, Adrianna Hayes, Isabella Jones, Robyn Jones, Devin Langley, Kendra O'Neal, Aubrey Paulk, Laykn Queen, Autumn Rankin, Tatiana Scott, Tristan Siler, Porter Smith, Alexis Webb, Rylan Wood

 

Fourth grade

Hunter Ard, Dalton Barrack, Kirsten Barron, Sy Bartlett, Mackenzie Carver, Christopher Creek, Christian Daughtry, Ay'la Derico, Layla Dixon, Cammie Gilbert, Cameron Golden, Tyren Gordon, Sarah Ham, Charity Larkin, Daniel Lively, Jadelyn Lively, Harmony Malone, Emmanuel Marcum, Madison Millender, Austin Morales, Bradley Page, Estela Peralta-Virve, Dezmonae Sanders, Michelle Weisz

 

Fifth grade

Jada Allen, Joseph Bass, Aryauna Benjamin, Denim Chastain, William Chipman, David Cochrane, Isaiah Devlin, Kaden Downing, Dillon Evans, Courtney Jackson, Bricyn Kennedy, Cloey Malone, Kayleigh Messer, Reid Nix, Lonnie O’Neal, Emily Patterson, Cole Polous, Aniyah Rivera, Erick Romero, Ansley Savage, Braden Shiver

 

Middle and High School

 

All A's

 

Sixth grade

Zachariah Allen, Samantha Anderson, Lucy Edwards, Marissa Gilbert, Alondra Jimenez, Autumn Loesch

 

Seventh grade

Mary Barfield, Sage Brannan, Brianna Cardwell, Genesis Jones, Cameron Nash, Marina O'Neal, Rachel Rudd, Maddison Whitten

 

Eighth grade

Abby Johnson, Katie Grace Newman, Shirah Pelt

 

Freshmen

Jace Faircloth, Jackson Meyer, Alyssa Robinson, Camille Williams

 

Sophomores

Melanie Collins, Chloe Davis, Kevin Flores, Alexus Johnson, Sophia Kirvin, Drew Robinson, Jessica Rudd, Peyton Smith

 

Juniors

Christian Amison, Madison Burt, Brooke Martina, Ethan Moses, Kobe Myers, Savanna Rainwater, Leah Reeder, Faith Sapp, Madison Smith

 

Seniors

Logan Crosby, Max Davis, Melody Hatfield, Myranda McLeod, Charles Petty, Ann Reeder, Marty Sawesky, Alexis Segree, Jackson Subbarao

 

A/B

 

Sixth grade

Wyatt Abercrombie, Adia Barber, Lucas Clatto, Emily Gragg, Joshua Greer, Tariah Jones, Kelsey Martina, Shalyn Massey, Parker Mock, Madison Rudd, Emaleigh Segree, Ethan Shirley, Ty'asia Yarrell,

 

Seventh grade

Kiani Allen, Colin Amison, Kristin Estes, Tyra Jackson, Ava McAnally, Michael Melton, Ali Patrick, Grace Patterson, Brendon Polous, Madison Shiver, Rebecca Shiver

 

Eighth grade

Layla Chisholm, Tressie Edwards, Austin Gray, Gabrielle Harris, Veronte'aira Lee, Morgan Malone, Destanie Proctor, Breauna Shiver, Madalyn Thompson, Charlee Winchester

 

Freshmen

Chasity Ard, Jaylin Charles, Rosie Davis, Isaiah Decourcey, Allyson Emswiler, Takiah Ford, Krista Fuller, Alex Hardy, Nic Hutchins, David Jones, Cade Juno, Jayden Justice, Teri Messer, Adrian Pruett, Tyler Rainwater, Sophia Robertson, Kayla Souders, Tommy Varner, Honesti Williams, Chandler Wray

 

Sophomores

Matthew Adkins, Colby Boatwright, Antiuana Croom, Fisher Edwards, Jazmyne Farmer, Tanaya Harris, Hannah Hogan, Mikalin Huckeba, Hunter Kelley, Bryce Kent, Jan Lowe, Peyton Millender, Abby Pace, Shine Pearson, Daijon Penamon, Casey Riley, Haley Scott, Tonnor Segree, Makenzie Shuman, Robyn Suiter, Beyla Walker, Acaleah Wallace, Becca Willis

 

Juniors

Ana Aguilar, Michaela Cassidy, Jocelyn Denham, Brianna Garrett, Tylyn Gillikin, Simon Hodgson, Cara Jones, Andrew Nguyen, Yanni Pateritsas, Micah Patriotis, Sallie Rose Paul, Allison Ray, Lucas Sasnett, Jaimie Souders, Sawyer Stultz, Harper Westbrook, Allie Zingarelli

 

Seniors

Eve Bond, Cash Creamer, Jill Diestelhorst, Jaylon Gainer, Tiffany Glass, Kacey Howard, Bianca Huber, Zachary May, Zack Przygocki, Anna Smith, Jencyn Stultz, Emily Zingarelli