The following is the Honor Roll for the second nine-week grading period at Franklin County Elementary.



 



 



First grade



All A's: Ajaylen McNair, Bradley Page, Cammie Gilbert, Charity Larkin, Christian Daughtry, Christopher Creek, Dezmonae Sanders, Dominic Durbin, Esteban Bernabe-Juan, Estela Peralta-Virbes, Hunter Ard, Jasmine Gray, Jerzy Jackson, Jesus Pelico-Lopez, Josiah Friddle, Kamora Harris, Kassidy Denney, Layla Dixon, Lester Owens, Lilianna Joiner, Loghan Carver, Madison Millender-Wagner, Ma’halah Griggs, Michael Hill, Rosa Isabel Pascual-Juan, Sarah Ham, Serenity Cassell, Shakira Miller, Sy Bartlett.



A/B: Adrionna Martin, Aiden Hicks, Asya Owens, Chelsey Braswell, Christian Johns, Christopher Russell, Dalton Barrack, Daniel Lively, Daylen Gilbert, Harmony Malone, Jordan Barber, Mckenna Young, Michelle Weisz, Nathan Rotella, Nyashia Evans, Preston Butler, Prince Williams, Reshard Robinson, Ernest Romero



 



Second grade



All A's: Braden Shiver, Logan Bentley, William Chipman, Charles Glass, Imani Ison, Bricyn Kennedy, Nathaniel March, Mary Millender, Evan Ogden, Lonnie O'Neal, Mason Pace, Emily Patterson, Corbin Pritchard, Terry Proctor



A/B: Jada Allen, Joseph Bass, Aryauna Benjamin, Marcus Clayton, Nicholas Cooper, Hannah Creamer, , Kaden Downing, Dillon Evans, Owen Golden, Bradlynn Hutchins, Kayleigh Leonard, Rebecca Mahon, Kirsten Martina, Chase Millender, Cole Polous



 



Third grade



All A's: Ellis Bilingsley, Grace Carroll, Don Davis, Lucy Edwards, O’Marion Kelley, Kylie Rudd



A/B: Lindon Banks, Adia Barber, Sarai Crumbliss, Dylan Culver, Kaiden Faison, Emily Fichera, September Ferrell, Emily Fichera, Marissa Gilbert, Matthew Gordon, Trott Ivey, Alondra Jimenez, Sara Johnsen, Tariah Jones, Ta'shawn Jones, Autumn Loesch, Xavier Martin, Kelsey Martina, Parker Martina, Shalyn Massey, Jesse Mock, Jaylan Prince, Roscoe Rotella, Emaleigh Segree, Kaylee Segree, Ethan Shirley, Emily Smith, Aubree Swango-Moore, William Wallace, Brittany Wright, Ty’asia Yarrell



 



Fourth grade



All A's: Garrison Cook, Robert Nessly, Brooke O'Neal, Rachel Rudd, Brianna Sutcliffe, Larry Winchester



A/B: Ariel Andrews, Trinity Barron, Savannah Brannan, Emma Crum, Casandra Gibbens, Bryce Gilbert, Amber Goldin, Michael Melton, Grace Patterson, Brendon Polous, Brantly Richards, Anthony Roberts, Sydney Shuman, Annie Smith, Kristen Stancil, Maddison Whitten



 



Fifth grade



All A's: Tressie Edwards, Hope Granger, William Gray, Hollie Larkin, Katie Newman



A/B: Layla Chisholm, Camron Evans, Kerry Garner, Francisco Bernabe Juan, Stephen Malone, Shirah Pelt, Destanie Proctor, Makayla Varner, Lorne Whaley, Charlee Winchester.